דוקטורנטים יקרים

כאן מפורטים כל השירותים העומדים לרשותכם. ככלל, תהליך העבודה מתחיל בהבנת הצרכים של החוקר, הבנת מצב הטקסט הקיים ומצב הטקסט הרצוי. לאחר מכן אשלח הצעת מחיר לעבודה.
בתחום העריכה, תצורף דוגמה והסבר של שיטת העבודה. כל הטקסטים עוברים הגהה לפני שהם מועברים אליכם.

תרגום

תרגום הצעת מחקר לדוקטורט: הכוונה לתרגום לשפה אקדמית המתאימה לרמה של דוקטורט ולדרישות המרצה והתחום. התרגום המתקבל הוא טקסט נאמן למקור, ברור, תקני ורהוט. ניתן לקבל תרגום מעברית לאנגלית או מאנגלית לעברית.

תרגום תקציר לדוקטורט: הכוונה לתרגום לשפה אקדמית המתאימה לרמה של דוקטורט ולדרישות המרצה והתחום. התרגום המתקבל הוא טקסט נאמן למקור, ברור, תקני ורהוט. ניתן לקבל תרגום מעברית לאנגלית או מאנגלית לעברית. מניסיוני, אני ממליץ לתת למנחה לקרוא את התקציר ולוודא שהוא מאשר את הנוסח לפני העברתו לתרגום.

תרגום דוקטורט: הכוונה לתרגום לשפה אקדמית המתאימה לרמה של כתב עת אקדמי ולדרישות המרצה והתחום. התרגום המתקבל הוא טקסט נאמן למקור, ברור, תקני ורהוט. ניתן לקבל תרגום מעברית לאנגלית או מאנגלית לעברית. ניתן לבקש תרגום רק של חלקים ספציפיים של העבודה.

תרגום קורות חיים: הציגו את עצמכם באור חיובי יותר ע"י הגשת קו"ח בשפה ברורה ותקנית. ניתן לקבל תרגום מעברית לאנגלית או מאנגלית לעברית. ניתן לבקש גם עריכה של קו"ח והתאמתם להקשר הספציפי אליו הם נשלחים (ראו לעיל "עריכת קורות חיים").

עריכה

עריכת הצעת מחקר לדוקטורט: הכוונה לעריכת ההצעה ברמה המתאימה לדרישות המרצה והתחום ובאופן שיתקבל טקסט ברור, הגיוני ונוח לקריאה ככל הניתן.

עריכה אקדמית כוללת את המרכיבים הבאים, בהתאם להקשר (מצבו הנוכחי של הטקסט והיעד שלו, הוראות והערות המנחה וצרכי הסטודנט):

 • עריכת לשון (תיקון האיות, הפיסוק והתחביר וניסוחים לא ברורים)
 • ביטול חזרות והצבעה על פערים בטקסט
 • התאמה בין מרכיבי העבודה השונים (התאמה בין הכותרת לתוכן, בין המבוא לחלקי ההצעה האחרים, בין שאלת המחקר לשיטה…וכן הלאה)
 • עריכת ההפניות/הערות השוליים בטקסט ועריכת הרשימה הביבליוגרפית לפי אחת   השיטות: APA, MLA, שיקאגו
 • עיצוב הטקסט בהתאם לדרישות התחום (הזחת פסקאות, עיצוב טבלאות ואיורים, עיצוב הכותרות בצורה נכונה וכן הלאה לפי כללי APA, MLA, שיקאגו).

 

עריכת דוקטורט: הכוונה לעריכת העבודה ברמה המתאימה לדרישות המרצה והתחום ובאופן שיתקבל טקסט ברור, הגיוני ונוח לקריאה ככל הניתן.

 • עריכה אקדמית כוללת את המרכיבים הבאים, בהתאם להקשר (מצבו הנוכחי של הטקסט והיעד שלו, הוראות והערות המנחה וצרכי הסטודנט):
 • עריכת לשון (תיקון האיות, הפיסוק והתחביר וניסוחים לא ברורים מספיק)
 • התאמה בין מרכיבי העבודה השונים (התאמה בין הכותרת לתוכן, בין המבוא לחלקי ההצעה האחרים, בין שאלת המחקר לתוכן של ההצעה וכן הלאה)
 • ביטול חזרות והצבעה על פערים בטקסט
 • עריכת ההפניות/הערות השוליים בטקסט ועריכת הרשימה הביבליוגרפית לפי אחת השיטות: APA, MLA, שיקאגו
 • עיצוב הטקסט בהתאם לדרישות התחום (הזחת פסקאות, עיצוב טבלאות ואיורים, עיצוב הכותרות בצורה נכונה וכן הלאה, לפי כללי APA, MLA, או שיקאגו).

 

עריכת ביבליוגרפיה: סידור והתאמת ההפניות/הערות השוליים בטקסט וסידור הרשימה הביבליוגרפית לפי אחת השיטות: APA, MLA, שיקאגו. ניתן לבקש לבדוק רק אחד המרכיבים הללו, וניתן גם לבקש לבדוק התאמה בין הרשימה הביבליוגראפית להפניות ולהיפך, על מנת לוודא שיש חפיפה מלאה ביניהן (זו דרישה של כל השיטות).

עריכת בקשה למלגה: הגשת בקשה ברורה והגיונית בשפה תקנית יכולה לשפר את הסיכויים שלכם לקבל את המלגה. אשמח לסייע לכם בכך.

עריכת קורות חיים: קורות חיים בשפה ברורה ותקנית, המתאימים להקשר הספציפי אליו הם מוגשים, יכולים לשפר את סיכוייך להתקבל למקום עבודה, למוסד אקדמי בחו"ל או לקבל מלגה חשובה. אשמח לסייע לכם בכך. לאחר מכן, אשמח גם לתרגם את קורות החיים שנוצרו.

סיכום מאמרים וספרים: כדי לחסוך לכם זמן, אשמח לתמצת עבורכם מאמרים וספרים. אפשר לבקש תמצית באנגלית או עברית.

חיפוש מאמרים: סקירת ספרות טובה ומקיפה מחייבת עריכת חיפוש יסודי במאגרי מידע אקדמיים, שרובם באנגלית. אשמח לחסוך לכם זמן ולבצע עבורכם חיפוש כזה, בהתאם לצרכים שלכם (נושאי הסקירה וכמות המאמרים הדרושה).

עזרה בכתיבת עבודה אקדמית (סמינריון, תזה או דוקטורט): לסטודנטים הזקוקים לליווי מעבר לזה הניתן להם באוניברסיטה/מכללה, אני מציע ייעוץ והנחיה בבחירת הנושא ושאלת המחקר ובהתאמת שיטת המחקר לשאלה. כמו כן אשמח לסייע בחיפוש מאמרים, סיכום מאמרים,  ועריכת חלקי העבודה השונים.

על חלק מהנושאים הללו כתבתי פוסטים מפורטים בבלוג וניתן לקרוא על כך שם. ראו: כיצד לבחור נושא לתזה או לדוקטורט, כיצד לבחור מנחה לתזה/דוקטורט: הטוב, הרע והאדיש נורא, ושיטת מחקר כמותית או איכותנית: איזו מהן עדיפה לתזה/דוקטורט?